вторник, 24 мая 2016 г.

Trwałe ogrodzenia drewniane

Długowieczne płoty drewniane

Nieadekwatnie konserwowane ogrodzenia z drewna błyskawicznie się psują i mogą bezpowrotnie stracić swój pierwotny wdzięk oraz własności. Decydując się na używanie drewna na płot pożądane byłoby poznać typy pielęgnacji i pielęgnacji takiego płotu. Tylko wtedy będziemy mogli upajać się jego pięknem przez długi okres czasu.

Wszelkie prace konserwujące ogrodzenie z drzewa wypada rozpocząć od dokładnego i sumiennego przygotowania towaru na płot, dlatego że od tego zależy efekt końcowy własnych robót. Przed użyciem artykułów do protekcji i ozdoby płotów z drewna kluczowe jest ocena, czy drzewo jest czyste, suche i czy nie dźwiga śladów biokorozji. Dopiero po zwieńczeniu obróbki drzewa na ogrodzenie zdołamy przejść do aplikacji preparatów konserwujących.

Pielęgnację, przede wszystkim w przypadku ascetycznego drzewa ogrodzeniowego, powinniśmy rozpocząć od naniesienia 1-2 powłok bezbarwnego impregnatu technicznego, jaki zabezpiecza drewno ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną oraz robakami. Podczas gdy ochronimy już nasze płot przed rozwojem biokorozji, wypada nanieść kolejne preparaty, które konserwują je przed wyznacznikami atmosferycznymi- wodą oraz promieniowaniem UV. Jeżeli potrzebujemy zdołać zachować naturalny odcień drewna naszego ogrodzenia, powinniśmy użyć achromatyczny lakier do zastosowań zewnętrznych. Jeśli zaś zależy nam na nadaniu naszemu ogrodzeniu wskazanego pigmentu, powinniśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący czy też lakierobejcę.

W pierwszym przypadku środek konserwujący wsiąknie w drzewo, ochroni płot od środka, jednakże nie wytworzy na jego powierzchni ochronnego filmu. Ochronione w ów sposób ogrodzenie pozostanie matowe oraz naturalne w dotyku. Jeżeli zależy nam na doskonalszej i trwalszej asekuracji płotu, winniśmy zaimplementować lakierobejcę. Lakierobejca stworzy na nawierzchni malowanego płotu lakierowy film, jaki efektywniej niż w przypadku impregnatu asekuruje ogrodzenie przed negatywnym wpływem elementów atmosferycznych.

Jak widać by ogrodzenia z drzewa były trwałe trzeba przeznaczyć im wiele uwagi oraz opieki.

Kompletnie inaczej jest w przypadku płotów z plastiku. Ów model płotów jest w całości wytrzymała na czynniki atmosferyczne dzięki czemu nie potrzebuje konserwacji. Ogrodzenia PCV nie podlegają także biokorozji więc służą swoim posiadaczom przez wiele lat.

Комментариев нет:

Отправить комментарий